KYSLÍKOVÁ TERAPIA. EFEKTÍVNA PREVENCIA A LIEČBA KORONAVÍRUSU

3692x0

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je Koronavírus, nový kmeň vírusu (infekcie) s označením SARS-CoV-2, ktorá spôsobuje ochorenie COVID-19, ktorý sme doteraz nepoznali. Je to druh vírusového ochorenia a zaraďujeme ho medzi kvapôčkovú infekciu, ktorá sa prenáša z človeka na človeka v malých kvapkách z nosa alebo z úst a nie vzduchom ako sa mnohí domnievajú.

Spočiatku sa prejavuje úplne nenápadne ako akákoľvek iná vírusová infekcia. Medzi príznaky patrí horúčka, suchý kašeľ, kýchanie, bolesť hrdla, problémy s dýchaním, či dýchavičnosť, zápal pľúc a spojiviek, ale i pocity únavy, malátnosti a bolesť svalov. V závažnejších prípadoch však Koronavírus spôsobuje závažný akútny respiračný syndróm, zlyhávanie obličiek, či smrť.

Ako sa môžeme nakaziť?

  1. Vírus sa na nás dostane buď tým, že na nás nakazený alebo prenášač vírusu zakašle alebo kýchne, prípadne vírus niekde zachytíme (vírus prežíva na kove a oblečení aj 12 hodín). Vírus prežije na ľudskej pokožke len asi 10 minút. Vtedy je dôležité, aby sme vírus nepreniesli na sliznicu, teda do očí, úst alebo nosa.
  2. Najnáchylnejšie k napadnutiu je hrdlo so suchou sliznicou, ktorá nie je schopná sa účinne brániť. Suchú sliznicu spôsobuje chlad a nedostatočný pitný režim. Tento stav trvá 3 až 4 dni.
  3. Následne sa vírus dostane do pľúc, čo trvá ďalších 5 až 6 dní. Zápal pľúc je sprevádzaný vysokou horúčkou a dýchacími ťažkosťami.

Vtedy bez premýšľania kontaktujte lekára TELEFONICKY (nie osobne). Príp. na číslo: 0800221234.

Vírus napadá každého rovnako, aj mladých aj starších. Starší ľudia sú nachýlnejší na Koronavírus z dôvodu, že majú oslabenú imunitu – ich organizmus neobsahuje už toľko kyslíka, ani vody v tkanivách a preto nepracuje najlepšie a mnohí z nich už aj tak trpia na rôzne zdravotné problémy.

Prečo je kyslík dôležitý?

Kyslíková terapia je efektívnym spôsobom liečby kriticky chorých pacientov nakazených novým kmeňom Koronavírusu,” uviedol Jeong Eun-kyeong, riaditeľ Centra pre kontrolu chorôb a prevenciu v Južnej Kórei.

Z celkového počtu 21 nakazených pacientov, sa v kritickom stave nachádza už len posledný pacient. Zdravotný stav pacientov sa zlepšil potom, čo im bol podávaný kyslík …”

Celý článok nájdete tu: https://www.upi.com/Top_News/World-News/2020/02/14/Oxygen-therapy-working-for-coronavirus-patient-Seoul-says/6651581696794/

V našom tele je najdôležitejším senzorom citlivosti na kyslík proteín HIF (hypoxia-inducible factor). Hypoxia je stav v organizme, v tkanivách alebo v jednotlivých bunkách, s nedostatkom kyslíka na správne fungovanie. Práve so zápalmi a infekciami v organizme je spojený pokles hladiny kyslíka v organizme a vtedy sa aktivuje proteín HIF.

B-lymfocyty sú biele krvinky (leukocyty, konkrétne lymfocyty) ako hlavné bunky regulujúce náš imunitný systém. Vyvíjajú sa v kostnej dreni a ich hlavnou úlohou je tvorba protilátok. Ako sme už spomenuli hlavnými príznakmi Koronavírusu je infekcia dýchacích ciest, ktorá sa prejavuje predovšetkým zápalom nosovej sliznice, pľúc (priedušiek, priedušnice), hrdla či stredného ucha.

So zápalom v organizme priamo súvisí znížená saturácia kyslíka v krvi a následne aj v tkanivách, čím sa aktivuje proteín HIF. Pod vplyvom HIF, začnú B-lymfocyty produkovať regulačnú látku Interleukin 10, ktorá zastavuje zápalový proces v organizme.

Tak ako každá bunka aj bunky imunitného systému potrebujú pre svoje správne fungovanie dostatok energie, ktorú si naše telo vyrába z kyslíka v procese oxidačnej fosforylácie. Ak sa však v organizme nenachádza dostatok kyslíka po dlhšiu dobu (napr. kvôli zápalu), nemajú imunitné bunky dostatok energie na reakciu proti zápalu. Nezabúdajte, dýchanie ešte nemusí zabezpečiť, že sa kyslík dostane aj ku všetkým bunkám.

Objavte najúčinnejší spôsob dodávania kyslíka do organizmu!

www.kaqun.sk

__________________________________________________________________________________________________

Keďže doteraz neexistuje proti vírusu žiadna účinná protilátka sme odkázaní sami na seba.

Nezabudnite sledovať náš BLOG aj naďalej. Prinesieme Vám všetky dôležité informácie týkajúce sa správneho a dostatočnehé pitného režimu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia Vašej žiadosti. Zásady spracovania osobných údajov