fbpx

Pretože kvalita Vášho života je pre nás dôležitá

Prajeme príjemné čítanie.

Prihláste sa na odber

našich noviniek!

Chceli by ste pravidelne získavať informácie zo sveta, v ktorom je kvalita života a zdravia to najdôležitejšie? Chceli by ste vedieť o každej výhodnej ponuke na unikátne kyslíkové produkty KAQUN.

Potom vstúpte do nášho sveta, do sveta KAQUN!

VAROVANIE: Chýba Vám vitamín D!

Nedostatok vitamínu D je skutočný dôvod oslabenia Vašej imunity a zvýšenej náchylnosti na infekcie počas jesene! Vedeli ste však, že nedostatok vitamínu D Vás oberá aj o kyslík? S príchodom jesene prichádzame okrem...

6 tipov ako získať viac kyslíka

Kyslík, ktorý dýchame si neuvedomujeme a tak necítime ani jeho nedostatok. Ako si teda môžete byť istý, že máte dostatok kyslíka?

Prekonal som COVID-19, ale …

[VAROVANIE] Výživové doplnky a vitamíny sú proti novému koronavírusu absolútne neúčinné, tvrdia najnovšie výskumy. Príčina je úplne prostá...

ČO NÁM ZABUDLI POVEDAŤ: HYPOXIA AKO NAJLEPŠÍ PRIATEĽ RAKOVINY

Hypoxia môže postihnúť každého z nás v akomkoľvek veku. Je to práve hypoxia, ktorá je súčasťou väčšiny chronických ochorení. Viete ako sa pred hypoxiou brániť?

11 základných pravidiel každého pitného režimu

A ako ste na tom Vy? Ste ako väčšina Slovákov? Až 2/3 Slovákov priznalo, že nevypijú denne dostatočné množstvo tekutín. Navyše sú si toho aj plne vedomí.

Nepodceňujte oxidačný stres! 7 jednoduchých tipov, ktoré Vás ochránia pred oxidačným stresom

Strata rovnováhy medzi voľnými radikálmi a antioxidantmi sa nazýva oxidačný stres, ktorý je spoluzodpovedný za množstvo zdravotných komplikácií. Vedecké výskumy ukázali, že zdravá rovnováhá medzi tzv. reaktívnymi kyslíkovými formami a antioxidantmi je veľmi dôležitá pre správne a bezchybné fungovanie celého organizmu a jeho imunitného systému. Taktiež táto rovnováha výrazne ovplyvňuje našu vitalitu a rýchlosť starnutia organizmu a teda vplýva na kvalitu života a zdravia.

VAROVANIE: Váš imunitný systém potrebuje obnovu. 13 potravín, ktoré Vám pomôžu posilniť imunitu

Starostlivosť o imunitný systém je rovnako dôležitá ako v období koronavírusu. Tentokrát si vyžaduje kompletnú obnovu. Prečítajte si o potravinách vďaka, ktorým dokážete posilniť Váš imunitný systém.

14 nápojov, ktorým je najlepšie sa vyhnúť

Priemerný Slovák vypije za rok asi 1095 litrov tekutín. 15 % z tohto množstva tvoria balené vody. Bohužiaľ väčšinu z týchto balených tvoria ochutené vody. Priemer balenej neochutenej vody na jedného obyvateľa v EU je...

Nedostatočný príjem tekutín oslabuje Váš organizmus a jeho imunitný systém

Nedostatok vody v organizme spôsobuje celkové spomalenie metabolizmu, zníženú obranyschopnosť a k pokles základných fyziologických funkcii. Práca obličiek sa spomaluje pracujú pomalšie a klesá aj ich efektívnosť. V dôsledku hustejšej krvi sa kyslík nedokáže dostať cez tie najtenšie krvné vlásočnice a dochádza k slabému prekrvovaniu mozgu. Organizmus sa nedokáže účinne zbavovať toxických a odpadových látok a tak dochádza k ich ukladaniu v organizme.

MÝTUS / FAKT: V zime naše telo nepotrebuje toľko tekutín ako v lete

Dehydratácia organizmu sa nespája len s horúcom letným počasím. V zime nastáva dokonca oveľa ľahšie. Pitný režim je rovnako dôležitý vo všetkých ročných obdobiach a mal byť minimálne o v množstve 2 až 3 litra denne.