Podporujeme vaše každodenné 

víťazstvá

 

V čom spočíva rozdieľ medzi víťazstvom a porážkou?

 

A čo motivuje Vás zdolávať každodenné výzvy?

Jozef Metelka

ambasádor KAQUN Slovensko

9-násobný majster sveta a 2- násobný paraolympijsky víťaz v dráhovej para cyklistike

 Môj príbeh už asi poznáte. Neočakávane, bola táto udalosť silným impulzom pre moju osobnú motiváciu. To, že som prišiel o časť nohy pokladám za najlepšiu vec, ktorá sa mi v živote stala. Teraz je čas, aby ste spoznali cieľ mojej osobnej motivácie, za ktorým stojí aj unikátna voda KAQUN. Mojim cieľom je dostať sa medzi svetovú špičku nehendikepovaných cyklistov v stíhacích pretekov na 4 km dráhe. Záleží na každom jednom detaile. Vstávam už o 4:30 a počas celého dňa intenzívne trénujem. Aby som túto záťaž lepšie zvládal pomáha mi KAQUN. Vďaka tomuto systému venujem adekvátnu pozornosť pitnému režimu a dostatočnej regenerácii. Moje bunky už neohrozuje hypoxia, spoluzodpovedná za hromadenie kyseliny mliečnej vo svaloch, čo ich výrazne oslabuje. Subjektívne môžem potvrdiť, že teraz zvládam tréningovú záťaž lepšie. Momentálne sa môj čas pohybuje okolo 4:26:50. Verím, že aj KAQUN prispeje k tomu, aby sa mi podarilo zrýchliť o 6,5 sekundy, pretože všetko pod tento čas už patrí do sféry absolútnej špičky nehendikepovaných športovcov.

www.jozefmetelka.com

zlepšenie reakčného času

zvýšenie svalovej vytrvalosti

100 % sústredenie pri tréningu

Zvýšením parciálneho tlaku kyslíka v svalových tkanivách dosiahneme:

 

zefektívnenenie regeneračných procesov

úplne prirodzené nabudenie organizmu

dokonalú ochranu organizmu pred vyčerpaním a prípadným zranením

obmedzenú tvorbu kyseliny mliečnej v svaloch

optimalizovanie srdcovej činnosti pri záťaži

zlepšenie kognitívnych funkcii

 Kyselina mliečna 

Každodenná hrozba pre svaly

 

Čím je fyzická aktivita častejšia a náročnejšia, tým viac kyslíka potrebujú naše svaly. Prirodzená saturácia kyslíka v hemoglobíne už nepostačuje, pretože sa jedná o pomalý proces, pokým sa kyslík dostane z pľúc do svalov. Kyslík potrebuje každá jedna naša bunka na výrobu energie vo forme ATP, najlepšie okamžite. Ak kyslík nedokážeme zabezpečiť, musia naše bunky vyrábať ATP v procese anareóbnej glykolýzy. Vedľajším produktom anaeróbnej glykolýzy je kyselina mliečna - laktát, ktorý sa hromadí v bunkách - v tkanivách, pričom sa vo svaloch prejavuje ako bolesť a pálenie. Práve kvôli kyseline mliečnej oveľa rýchlejšie pociťujeme únavu a naša výkonnosť sa znižuje. Okrem toho sa mení pH v tkanive, čo má ďalšie nepriaznivé dôsledky na kvalitu nášho života.

Rozumieme kyslíku dokonale

Unikátny systém KAQUN umožňuje organizmu absorbovať kyslík v jedinečnej, stabilnej a viazanej forme a v oveľa vyššej miere a efektívnejšie ako doteraz známymi metódami

Katarína Linczényová

ambasádor vody KAQUN

špičková svetová freediverka

Mojou osobnou motiváciou je zistiť limity ľudského tela. Ako profesionálna freediverka sa na jeden nádych ponáram do hĺbky viac ako 90 metrov. Pri tréningu často na dlhé minúty zadržiavam dych, čo je pre organizmus veľmi vyčerpávajúce. Je super, že systém KAQUN okamžite dodá mojim bunkám funkčný kyslík a tak sa dokážem vyhnúť hypoxii. Predsa len je základom môjho športového úspechu práca s kyslíkom a na jeho prejavy v tele som veľmi citlivá. Teším ma, že KAQUN úroveň kyslíka v bunkách optimalizuje úplne prirodzenou cestou. Po pravidelnom pití tiež cítim, že celkovo harmonizuje moje telo. Denne trénujem aj šesť hodín a okrem bazéna či ponorov trávim veľa času v posilňovni a kondičnými cvičeniami. Donedávna som sa pri športe povzbudzovala kávou alebo energetickými nápojmi. Dnes mi k celkovej vitalite postačuje voda KAQUN. Má nabudzujúce účinky pre telo aj myseľ. Až také, že ju nemôžem piť večer, pretože by som nezaspala. Momentálne sa pripravujem na dôležité svetové freediverské súťaže a očakávam, že KAQUN bude mať pozitívny vplyv na hĺbku môjho ponoru a na výkony v bazénových disciplínach.

www.katarinalincz.com

Chcete sa stať súčasťou tohto unikátneho

životného štýlu?

Dajte nám Vaše číslo alebo e-mail a my sa Vám osobne ozveme.

Vypracujeme a prispôsobíme systém KAQUN presne podľa Vašich potrieb

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia Vašej žiadosti. Zásady spracovania osobných údajov

Denná potreba tekutín závisí od váhy jednotlivca a fyzickej aktivity, ale dokážu ju výrazne ovplyvniť faktory ako zdravotný stav, vek, pohlavie, intenzita záťaže či klimatické podmienky, strava a životný štýl.

Doporučená denná spotreba tekutín je pre ľudí "bez fyzickej aktivity" od 1,5 - 3 litrov. Pri športovcoch musíme tento objem zvýšiť minimálne o 0,5 L pri rekreačných športovcoch a až na niekoľko litrov pri profesionálnych a vrcholových športovcov. Potenie je dôležitý regulátor teploty organizmu. Pri fyzickej či športovej aktivite môže naše telo vylúčiť v priemere asi 1 L vody v priebehu 90 minút. Okrem vody sa z tela vytrácajú aj minerálne látky. Pri potení dochádza k vylučovaniu väčšieho množstva elektrolytov ako sodík alebo chloridy, ktoré sú nenahraditeľné pre organizmus. Preto ich treba doplniť vo väčšom množstve. Preto je pri športe potrebné piť minerálne vody alebo izotonické nápoje pre ich obsah minerálov. Po tréningovej záťaži je úplne prirodzený nedostatok tekutín. Počas tréningu je dobré piť podľa potreby, následne po tréningu je dobré piť tak aby mal do 60 minút moč opäť číru farbu. Niektoré vitamíny, príp. lieky môžu takisto spôsobiť zmenu moču.

Aj pitný režim by mal byť v rovnováhe, nič by sa teda nemalo preháňať.

Nemali by sme teda vedome piť neprimerané množstvo tekutín. Rizikovou skupinou sú najmä chorí ľudia, tehotné matky alebo seniori. Dlhodobý nadbytok vody v tele spôsobuje riedenie krvi, spôsobuje opuchy a rozkladá elektrolyty, čo môže v konečnom dôsledku spôsobiť svalové či nervové problémy.

Dostatočná hydratácia napomáha sústredeniu pri športových výkonoch

Najvyšší obsah vody je v mozgu, kde voda tvorí až 90 %. Najmenej vody je v zuboch, kostiach a v tukovom tkanive. Správne fungovanie mozgu, resp. nervových buniek je závislé od dostatočného zásobenia kyslíkom a živinami. Tie sú do mozgu transportované krvou, ktorej až 80% tvorí voda.

Rozdiel medzi víťazstvom a porážkou spočíva vo využití každej jednej konkurenčnej výhody.